Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2091359 obálek a 514703 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Petiška, Martin

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Petiška, Martin
Rok: 1951-
Oblast působnosti: básníci, prozaici, spisovatelé, dramatici, scenáristé, nakladatelé a vydavatelé

Biogr./Hist. údaje: Narozen 27. 3. 1951 v Praze. PhDr., básník, prozaik, dramatik, scénárista, esejista a vydavatel, orientuje se zejména na literaturu science-fiction a detektivní romány. Syn spisovatele Eduarda Petišky. Je zakladatelem a majitelem Nakladatelství Martin.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Martin Petiška

PhDr. Martin Petiška (* 27. března 1951, Praha, pseudonym Eduard Martin, Eduard P. Martin nebo Martin P. Edwards) je český spisovatel, básník, dramatik a vydavatel, syn spisovatele Eduarda Petišky. Je autorem více než padesáti titulů. Celkové náklady jeho knih přesáhly hranici několika set tisíc výtisků a byly přeloženy do několika jazyků. V současné době vycházejí také jako audioknihy a elektronicky v edici vybraných spisů Martina Petišky, z nichž jsou některá k dispozici zdarma ke stažení.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: