Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2093297 obálek a 515718 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Didot, Firmin

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Didot, Firmin
Rok: 1764-1836

Biogr./Hist. údaje: Francouzský tiskař, rytec a písmolitec, činný v Paříži (Francie) v letech 1789-1829. Na jeho činnost navazovali synové.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Firmin Didot

Firmin Didot (French: [fiʁmɛ̃ dido]; 14 April 1764 – 24 April 1836) was a French printer, engraver, and type founder. He invented the word "stereotype", which in printing refers to the metal printing plate created for the actual printing of pages (as opposed to printing pages directly with movable type), and used the process extensively, revolutionizing the book trade by his cheap editions. His manufactory was a place of pilgrimage for the printers of the world.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: