Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2415347 obálek a 661394 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Pohan, Jan

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Pohan, Jan
Rok: 1930-2015

Biogr./Hist. údaje: Narozen v 7.12.1930 v Drahovicicích (Karlovy Vary), zemřel 13. 2. 2015. Filmový herec, dabér.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Jan Pohan

Jan Pohan, rodným jménem Kurt Ferdinand Jüstl, (* 7. prosince 1930 Karlovy Vary-Drahovice) je český herec.Svoji uměleckou dráhu začínal během své vojenské služby, kdy působil jako moderátor v Armádním uměleckém souboru Víta Nejedlého. Poté pět let působil v zájezdovém vesnickém divadle (1955–1960). Vzhledem k tomu, že po řadu let působil v hereckém souboru Filmového studia Barrandov, hrál v poměrně velkém množství českých filmů.Díky své velmi dobré znalosti němčiny, což je vlastně také jeho mateřština, neboť jeho otec byl Němec, vystupuje často i v zahraničních filmech.Jedná se také o velmi dobrého a známého dabingového herce (např. mluví právníka Matlocka a komisaře Navarra). V roce 2001 dostal Cenu Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: