Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2182410 obálek a 542141 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Havel, Vácslav

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Havel, Vácslav
Rok: 1861-1921

Biogr./Hist. údaje: Narozen 23. 3. 1861 v Praze, zemřel 6. 9. 1921 tamtéž. Architekt, stavitel, stavební podnikatel, zakladatel filmové společnosti Lucernafilm, činný v mnoha kulturních a národních korporacích. Děd politika a spisovatele Václava Havla, 1936-.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Vácslav Havel

Vácslav Havel (23. března 1861 Praha-Malá Strana – 6. září 1921 Praha) byl český podnikatel ve stavebnictví, mecenáš kultury a stoupenec teosofie a okultismu,děd pozdějšího československého a českého prezidenta Václava Havla. Byl také velkostatkářem ve Zběšičkách.Vystavěl Palác Lucerna, který se nachází v centru Prahy na Václavském náměstí.Nad schodištěm do Velkého sálu Lucerny se nachází jeho busta od Jana Štursy, odhalená v roce 1921. Její kopie je též na podestě schodiště do kina Lucerna a kavárny mezi přízemím a 1. patrem.Pod pseudonymem Atom napsal spiritistický spis Kniha života.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: