Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2173543 obálek a 537624 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

La Salle, René Robert Cavelier de

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: La Salle, René Robert Cavelier de
Rok: 1643-1687

Biogr./Hist. údaje: Francouzský cestovatel a objevitel.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

René Robert Cavelier de La Salle

René Robert Cavelier, Sieur de La Salle, případně pouze Robert de LaSalle (22. listopadu 1643, Rouen - 19. března 1687, v dnešním Texasu) byl francouzský cestovatel a objevitel, který prozkoumal oblast Velkých jezer na hranicích Kanady a Spojených států amerických, řeku Mississippi a Mexický záliv. La Salle prohlásil ústí řeky Mississippi za doménu francouzského krále.Na jeho počest byla pojmenována jedna z automobilek koncernu General Motors. Vozy pod značkou LaSalle tvořily vrchol nabídku automobilky Cadillac (rovněž pojmenované po francouzském objeviteli Antoine Laumet de La Mothe, sieur de Cadillac) a byly vyráběny v letech 1927 - 1942.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: