Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2198133 obálek a 553845 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Grusin, Dave

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Grusin, Dave
Rok: 1934-

Biogr./Hist. údaje: Americký jazzový pianista, aranžér a skladatel.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Dave Grusin

Dave Grusin (* 26. června 1934 Littleton, Colorado, USA) je americký klavírista, hudební producent, hudební skladatel, aranžér a dirigent. Studoval hudbu na University of Colorado at Boulder a hudbě se profesionálně začal věnovat koncem padesátých let. V letech 1963 až 1965 byl dirigentem v televizním pořadu The Andy Williams Show a později složil úvodní znělku k řadě dalších pořadů. V roce 1978 spolu s Larrym Rosenem založil hudební vydavatelství GRP Records. Během své kariéry spolupracoval s mnoha hudebníky, mezi které patří Howard Roberts, Gerry Mulligan, Ron Carter, Art Farmer nebo Patti Austin. Jeho mladším bratrem je klavírista Don Grusin.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: