Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2173553 obálek a 537624 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Hardy, Tom

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Hardy, Tom
Rok: 1977-

Biogr./Hist. údaje: Britský herec.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Tom Hardy

Edward Thomas „Tom“ Hardy (* 15. září 1977 Londýn, Anglie) je britský herec.Studoval na Richmond Drama School a Drama Centre London. V televizi debutoval v roce 2001 v seriálu Bratrstvo neohrožených, kde hrál vojína Johna Janovece. Na filmovém plátně se poprvé objevil téhož roku ve snímku Černý jestřáb sestřelen. Velkou roli hlavní záporné postavy, prétora Shinzona, dostal ve sci-fi filmu Star Trek: Nemesis (2002). V průběhu prvního desetiletí 21. století hrál např. ve filmech Po krk v extázi, Marie Antoinetta, Potopa, RocknRolla či Bronson. Za roli ve snímku Počátek byl mimo jiné nominován na Saturnovu cenu. Hrál také ve batmanovském filmu Temný rytíř povstal, jehož premiéra se konala v červenci 2012. Na rok 2015 je připravována premiéra filmu Mad Max: Fury Road, kde bude hrát titulní roli Maxe.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: