Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2157923 obálek a 530605 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Marcos

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Marcos
Rok: 1957-

Biogr./Hist. údaje: Mexický revolucionář, mluvčí Zapatovy armády národního osvobození (EZLN). Autor politických spisů i beletrie. Vystudoval teorii umění.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Marcos

Subcomandante Insurgente Marcos (zástupce velitele Marcos) je pseudonym mexického revolucionáře, mluvčího Zapatistické armády národního osvobození (EZLN). Podle mexické vlády je jeho skutečné jméno Rafael Sebastián Guillén Vicente, na spolehlivost této informace jsou ovšem různé názory.[zdroj?] Nosí stále kuklu a jeho pravá identita zůstává neznámá. V lednu 1994 vedl armádu mayských rolníků do východních částí mexického státu Chiapas na protest proti způsobu zacházení s domorodým obyvatelstvem ze strany mexické vlády. Marcos je mj. spisovatel, básník, humorista a antikapitalista.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: