Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2464149 obálek a 692442 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Chytilová, Miriam

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Chytilová, Miriam
Rok: 1965-
Oblast působnosti: herečky, zpěvačky

Biogr./Hist. údaje: Narozena 21. 6. 1965. Filmová herečka a zpěvačka.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Miriam Chytilová

Miriam Chytilová (21. června 1965) je česká herečka a zpěvačka. Jedna z dětských hereckých hvězd českého televizního a filmového nebe je dnes úspěšnou dabingovou herečkou a zpěvačkou. Jedná se o ženu, která si zahrála ve dvou oscarových filmech, jednak v americkém velkofilmu Amadeus režiséra Miloše Formana, kde také nadabovala jednu z rolí a podruhé se objevila ve filmu Kolja režiséra Jana Svěráka.Její spjatou herečkou v oblasti dabingu je Jennifer Anistonová. Dále jmenujme např. Jodie Foster, Romy Schneiderovou, Lauru Leightonovou, Anne Hecheovou nebo Meg Ryanovou.Absolvovala Státní konzervatoř v Praze. Je vdaná, má dvě dcery Annu Marii a Mariannu.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: