Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2631722 obálek a 789007 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Hawkes, Chesney

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Hawkes, Chesney
Rok: 1971-

Biogr./Hist. údaje: Britský hudebník, zpěvák, hudební skladatel, herec.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Chesney Hawkes

Chesney Lee Hawkes (* 22. září 1971, Windsor, Berkshire, Anglie) je anglický popový zpěvák.Chesney Hawkes je synem Len „Chipa“ Hawkese, zakládajícího člena skupiny Tremeloes.Na začátku roku 1991, získal hlavní roli ve filmu Buddy´s Song, kde též exceloval Roger Daltrey z The Who, největší úspěch mu zajistil song The One And Only k filmu Doktor Hollywood z roku 1991 s Michaelem J. Foxem v hlavní roli.Chesney Hawkes v roce 1991 uspořádal turné po Evropě, kde měl úspěch jak v malých klubech tak na větších koncertech. Později pracoval s množstvím textařů a producentů jako Mark Goldenberg, Adam Schlesinger, Jesse Vellenswealla nebo Marvin Etzioni, dalšími spolupracovníky byli Howard Jones, Nick Kershaw a Bijou Phillips.Během konce roku 2000 a na začátku roku 2001, Chesney nahrával novou sadu songů v Londýně a v Los Angeles s producentem Charltonem Pettusem. V současnosti Chesney pracuje na svém novém albu a žije v západním Londýně se svou ženou Kristinou a svým synem, narozeným 29. srpna 2001 (Casey George Hawkes).

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: