Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2447460 obálek a 684622 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Světla a stíny husitství : (události, osobnosti, texty, tradice) : výbor z úvah a studií

Autor: Petr Čornej
ISBN: 9788024646138
OKCZID: 128526723

Citace (dle ČSN ISO 690):
ČORNEJ, Petr. Světla a stíny husitství: (události - osobnosti - texty - tradice) : výbor z úvah a studií. Vydání druhé, pozměněné, v nakladatelství Karolinum první. Praha: Univerzita Karlova, nakladatelství Karolinum, 2020. 693 stran.

Hodnocení: 4.2 / 5 (8 hlasů)


Anotace

 

Kniha přináší 24 studií, původně publikovaných časopisecky i knižně. Tematicky se zaměřuje na problematiku husitské Prahy, věnuje se osobnosti Jana Žižky i kultuře a jazyku husitské epochy. Stranou neponechává ani „husitského krále“ Jiřího z Poděbrad a formování českého stavovského státu. Závěrečný oddíl analyzuje podoby novodobé husitské tradice s důrazem na obraz husitství v krásné literatuře a ve filmu. Ve druhém vydání byly texty upraveny v souladu s novými poznatky a doplněny o základní novou odbornou literaturu.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBUDostupné zdroje

Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.237.16...)