Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2552854 obálek a 741542 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Digital HumanitiesISBN: 9788020028655
OKCZID: 128105710

Citace (dle ČSN ISO 690):
BURDICK, Anne. Digital_humanities. Překlad David VICHNAR. Vydání první. Praha: Academia, 2019. 191 stran. XXI. století, sv. 50.

Hodnocení: 1.0 / 5 (1 hlasů)


Anotace

 

Kolektivní monografie představuje koncept digital humanities, který vznikl ze setkání tradičních humanitních disciplín s metodami výpočetní techniky.Publikace se pokouší objasnit nové možnosti humanitních věd v souvislosti s využitím pokročilých komputačních metod výzkumu. Úvodní kapitola vysvětluje, co rozumíme pod digital humanities (digitální humanitní vědy), zároveň nabízí historický přehled pokusů spojit humanitní bádání s digitálními technologiemi. Další části představují nové experimentální formy a modely vědění, které v rámci digital humanities vznikají, a zamýšlejí se nad společenskými aspekty a dopady digital humanities. Závěrečné části se zabývají tím, co lze v budoucnu od digital humanities a humanitních věd vůbec očekávat. Obsahuje rovněž stručného průvodce po digital humanities (přehled základů digital humanities formou otázek a odpovědí).

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)