Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2553410 obálek a 741749 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Cesta bojovníkaRok: 2011
ISBN: 9788020422484
NKP-CNB: cnb002249056
OCLC Number: (OCoLC)776505970
OKCZID: 110973008

Citace (dle ČSN ISO 690):
CRUDELLI, Chris. Cesta bojovníka: bojová umění a bojové techniky z celého světa. 1. vyd. Praha: Mladá fronta, 2011, 360 s. ISBN 978-80-204-2248-4.

Hodnocení: 4.3 / 5 (3 hlasů)


Anotace

 

Cesta bojovníka je encyklopedie, která přináší bojová umění a techniky boje z celého světa. Autor této výpravné publikace Chris Crudelli je člověk známý hlavně z pořadů BBC zabývajících se bojovými uměními především Asijských zemí. Sám Crudelli je bojovník tělem i duší. Chris Crudelli je z poloviny Ir a z druhé Ital, přesto je velkým a uznávaným odborníkem na asijská umění boje. Stal se skutečným mistrem kung-fu, ale nezůstal u jednoho bojového sportu. Jeho fascinace jej přinutila procestovat celý svět a získat co nejvíce zkušeností a informací o známých i zaniklých způsobech boje. Výsledkem je široký přehled o každé formě tohoto umění. Do Crudelliho knihy si našly cestu techniky vyvinuté ve starověké Indii a Číně i zcela moderní verze sportů. Kniha poskytuje vyčerpávající přehled nejen o technice a zdánlivě nekonečných možnostech lidského těla, ale také mnoho fotografií zbraní včetně fotoseriálů o jejich použití. Obsáhlý dokumentární materiál zahrnuje také záběry tréninku velkých mistrů a jejich žáků. Nechybí ani úvod do historických souvislostí a stručný přehled o kulturách, které zrodily jednotlivé školy a styly bojových umění. Kniha Cesta bojovníka je vhodná pro každého, kdo se chce dozvědět více o kořenech a různých odvětvích těchto sportů. Také pro příležitostné nadšence a fanoušky, kteří hledají dokonale vizuálně zpracované a snadno dostupné informace.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Knihy.ABZ.cz
Městská knihovna v Praze
Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Srovname.cz
Zboží.cz
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)