Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3146029 obálek a 949466 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Proč se z našich dětí stávají tyrani, aneb, Ztracené dětství

Autor: Winterhoff, Michael
Rok: 2011
ISBN: 9788024915647
NKP-CNB: cnb002173854
OCLC Number: (OCoLC)752793913
OCLC Number: (ocolc)752793913
OKCZID: 110945964
Vydání: Vyd. 1.

Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Citace (dle ČSN ISO 690):
WINTERHOFF, Michael. Proč se z našich dětí stávají tyrani, aneb, Ztracené dětství. Vyd. 1. Praha: Ikar, 2011. 328 s.

Hodnocení: 4.0 / 5 (21 hlasů)


Anotace

Nesprávný společenský vývoj a vlastní problémy dospělých brání tomu, aby rodiče i pedagogové vystupovali vůči dětem rozhodně a z pozice svého postavení a umožnili tak jejich normální psychický vývoj. Dospělí nevědomky uspokojují své potřeby prostřednictvím dětí a znemožňují tak svým potomkům, aby z nich vyrostli platní členové společnosti. Ve své překvapivé analýze autor poukazuje na emocionální zneužívání dětí a dokládá to mnoha názornými příklady. Děti nejsou malí dospělí. Jen tehdy, když s nimi začneme opět jednat jako s dětmi, budou v pozitivním smyslu schopné života.


Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení