Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3151204 obálek a 950590 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Ettler, Karel
Rok: 2004
ISBN: 9788072544639
NKP-CNB: cnb001311101
OCLC Number: (OCoLC)85100761
OCLC Number: (ocolc)85100761
OKCZID: 110088573
Vydání: Vyd. 1.
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Citace (dle ČSN ISO 690):
ETTLER, Karel. Fotoprotekce kůže: ochrana kůže před účinky ultrafialového záření. Vyd. 1. Praha: Triton, 2004. 133 s.
Ultrafialové záření (UV-B i UV-A) je součástí slunečního světla, je vyzařováno i některými umělými zářiči (např. v soláriích). Na lidskou kůži může mít řadu nežádoucích účinků krátkodobých (solární popálení, vznik fotodermatóz), ale také dlouhodobých (aktinické stárnutí kůže, fotoimunosuprese, fotokarcinogeneze). V publikaci jsou popsány některé vlastnosti UV záření, jeho měření a interakce s lidskou kůží. Dále jsou zde podrobně charakterizovány faktory přirozené ochrany kůže, jako je pigmentace a rohová vrstva pokožky, a také rozebrány možnosti umělé ochrany. Mezi ně patří používání oděvu, dále ochranných krémů (sunscreenů), jejichž vlastnosti lze přizpůsobovat konkrétním podmínkám slunění (spektrum ochrany, fotostabilita, ochranný faktor, vodostálost, aplikační forma, apod.), v neposlední řadě i vnitřně podaných léků. Ke zmírnění následků oslunění slouží podpora reparačních mechanismů v kůži a užití antioxidantů. Na závěr jsou zdůrazněny principy prevence, založené na osvětových opatřeních a informovaném využití solárního a ozónového zpravodajství.
Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBU