Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3149053 obálek a 950526 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Petra Trnková, Irma Charvátová, Matthew Nicholls
ISBN: 9788074852428
NKP-CNB: cnb003714279
OKCZID: 129474638
Kde se vzala fotografie na papíru? Jak vypadaly první světelné obrazy na papírové podložce a kdo byli jejich tvůrci? Ve kterých oblastech se uplatnila a čím fotografie na papíru zaujala své první sběratele? Jaké byly její přednosti oproti daguerrotypii a ostatním konkurenčním metodám a v čem naopak zaostávala? Nejen na tyto otázky hledá a nabízí odpovědi kniha Vynálezci, piráti, epigoni, jež sleduje, jak se fotografie na papíru během čtyřicátých a padesátých let 19. století šířila a etablovala v Čechách a na Moravě, a to v těsné vazbě na některé další lokality, především Vídeň coby nejbližší fotografický uzel. Kniha vychází dvojjazyčně - v češtině a angličtině - a je bohatě ilustrována obrazovým materiálem z domácích i zahraničních sbírek.