Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2905792 obálek a 876817 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Specifické poruchy učení na 2. stupni základních škol : (použitelné i pro střední skolství [i.e. školství])



Autor: Jucovičová, Drahomíra
Rok: 2007
ISBN: 9788090357976
NKP-CNB: cnb001703915
OCLC Number: (OCoLC)187295461
OKCZID: 110260705

Citace (dle ČSN ISO 690):
JUCOVIČOVÁ, Drahomíra, Hana ŽÁČKOVÁ a Hana SOVOVÁ. Specifické poruchy učení na 2. stupni základních škol: (použitelné i pro střední skolství [i.e. školství]). Praha: D + H, 2007, 67 s. ISBN 978-80-903579-7-6.

Hodnocení: 4.5 / 5 (2 hlasů)


Anotace

 

Specifické poruchy učení na 2. stupni ZŠ (použitelné i pro střední školství) Tato publikace se zabývá poruchami učení v období dospívání. Popisuje jednotlivé typy poruch (dyslexie, dysortografie, dysgrafie a dyskalkulie) a jejich odlišnosti v projevech v tomto vývojovém období. Zabývá se metodami práce, hodnocení a klasifikace žáků s těmito poruchami na 2. stupni základních škol a na středních školách. Vychází přitom z platných zákonů a vyhlášek. Dává podněty ke snazšímu osvojení, zapamatování a uchování učiva jak ve škole, tak při domácí přípravě těchto žáků. Zmiňuje vhodné přístupy v českém jazyce, cizích jazycích, matematice, naukových předmětech a předmětech charakteru výchov. Je doplněna ukázkami pracovních listů a náměty pro práci učitele. Ukázka: V naší veřejnosti ať už laické nebo, bohužel, i odborné, stále přetrvávají názory, že děti na druhém stupni základní školy mají již mít svou problematiku zkompenzovánu a že už není třeba uplatňovat odlišné metody práce při jejich výuce, hodnocení a klasifikaci. Rozšířený je také názor, že děti s těmito poruchami se nemají objevovat na tzv. výběrových typech škol, ať už jsou to školy s rozšířenou výukou jazyků nebo jiných předmětů, či střední školy a střední odborná učiliště. Tyto názory pramení z velké části z neznalosti problematiky poruch učení a z neznalosti nebo neschopnosti či neochoty používat odlišné metody práce a hodnocení těchto dětí. Z výše uvedených důvodů a také proto, že práce s dětmi na druhém a i třetím stupni našeho školství má svá specifika, jsme se rozhodly rozšířit řadu našich publikací o toto téma. Specifika práce s dětmi na vyšším stupni tvoří jednak trochu jiný obraz poruch než na stupni prvním a také i odlišný způsob výuky, kdy jsou kladeny vyšší nároky na samostatnost dětí, jejich pozornost, přípravu na vyučování atp. Žáky vyučuje i větší počet učitelů než na stupni prvním a bývá často velmi náročné sjednotit jejich přístup k těmto dětem nejen v hodnocení a klasifikaci, ale i v metodách práce. Publikace přináší kromě obecných zásad hodnocení dětí s SPU zejména konkrétní možnosti objektivního hodnocení ve všech předmětech na 2. stupni základních škol a na středních školách. Čtenáři zde naleznou i souhrn všech důležitých informací z právních předpisů MŠMT, které se týkají vzdělávání a hodnocení žáků se specifickými poruchami učení.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz



Dostupné zdroje

NK Praha
Srovname.cz
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)