Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2892028 obálek a 873434 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Stručný úvod do teorie mýtu



Autor: Segal, Robert Alan a Valentinová, Lucie
Rok: 2017
ISBN: 9788090521131
NKP-CNB: cnb002899980
OCLC Number: (OCoLC)993653752
OKCZID: 127739723

Citace (dle ČSN ISO 690):
SEGAL, Robert Alan. Stručný úvod do teorie mýtu. Překlad Lucie VALENTINOVÁ. Vydání první. Praha: ExOriente, 2017. 159 stran. Religionistická knihovna, svazek 3.

Hodnocení: 3.8 / 5 (12 hlasů)


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)
Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)



Anotace

 

Text přináší teoretické přístupy ke zkoumání a výkladu mýtu napříč vědními obory: pojednává o sporu mezi vědeckým a mytickým výkladem světa, o filosofických, náboženských, psychologických a antropologických teoriích mýtu.Mýtus definuje velmi široce jako společensky vlivný příběh, k němuž se v nejrůznějších teoretických uchopeních váží tři základní otázky: jaký je jeho původ, funkce a téma. Interpretační možnosti představovaných teorií autor testuje na mýtu o Adónidovi, jednom z řeckých mýtů o krásných mladících, kteří vzbuzují touhu bohyní a dospělých žen, avšak umírají, aniž by dosáhli plné emoční, sociální a sexuální dospělosti. Tam, kde Segal nemůže představovanou teorii na tento mýtus aplikovat, nahrazuje jej mýtem jiným, přičemž zároveň ukazuje, že určité teorie jsou navzdory svému nároku na univerzalitu aplikovatelné pouze na některé typy mýtů. Pojetí mýtu předních myslitelů, jako byl Camus, Lévi-Strauss, Girard, Dumézil, Eliade, Jung nebo Freud, není v Segalově knize pouze představeno, ale je rovněž podrobeno systematické a přehledné komparaci.

Zdroj anotace: Městská knihovna v Praze



Dostupné zdroje

1. Podzemní antikvariát
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)